Op. Dr. Burcu ÇETİNKAYA, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Anestezi ve Reanimasyon , Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası yaptı.

2015 yılında İsviçre Riccon Academy Psikoloji Eğitimi ve Cinsel Terapi Danışmanlığı konusunda sertifikasyonunu tamamladı. 2017 yılında Hipnoz ve Hipnoterapi Eğitimi aldı. 2018 yılında Amerika’da Pasific Üniversitesi’nde Psikoterapi CEO Sertifikasyon ve Mesleki Eğitim Akreditasyonunu tamamladı. Akademik eğitimlerine paralel olarak Uluslararası Bilimsel Hipnoz, Hipnoterapi, Regresyon Hipnoterapisi, 2019 yılında Doğum Koçluğu ve Eğiticiliği Eğitimi, Estetik ve Kozmetik Jinekoloji Eğitimi, Psikoterapide ve Cinsel Terapide Hipnoterapi ve Hipnoz Teknikleri Eğitimini , 5 Paths Analitik Hipnoterapi, İleri Düzey Hipnoz Eğitimi, EFT Duygulara Odaklanma Terapisi , 2021 yılında Başkent Üniversitesi  İlişki ve Aile Danışmanlığı , NLP ve EFT Eğitimini, Yaşam Koçluğu Eğitimini; Freud  Universitat’ta Hipnoterapi Uzmanlığı , Yönetici Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Siyaset Koçluğu, Yaşam Koçluğu ve Biometrik Yüz Okuma Eğitimini, 2021 yılında Uluslararası Regresyon eğitimini tamamladı ; TC Sağlık bakanlığı GETAT (Ozon terapi , Mezoterapi, Hipnoterapi ) eğitimlerini tamamlayarak resmi GETAT uygulama yetkisini almıştır. Sağlık bakanlığı tarafından resmi , tam yetkili Hipnoterapi uzmanıdır.

Türkiye’de ulusal ve uluslararası birçok büyük kurum için çalışmakta, seminer ve eğitimler vermekte, workshoplar düzenlemektedir. Profesyonel iş yaşamındaki bir çok kişiye Hipnoterapi, Regresyon , Yaşam Koçluğu, Tıp ve Wellness danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Bir çok üniversite ve kongrede konuşmacı olarak yer almıştır.

Hayatı boyunca   cehaletle savaşmanın tek yolunun eğitim almak, bilim ve  teknoloji ışığında ilerlemek olduğuna inanarak çalışmalarına devam etmektedir.

Son yıllarda sağlıklı kalmanın hasta olduktan sonra tedavi almaktan daha değerli olduğuna inancıyla Tıp Alanında özellikle Hastalık ve travmaların ruh, benden , zihin üzerine etkisi ve sağlıklı yaşam dengesine olan etkileri ile ilgili Wellness ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye ‘de bir ilke imza atarak BEİNG WELL (BW) felsefesini kişilerin hizmetine sunmuş. ”Farklı olmak , Farklı Hissetmek , Farkıyla Fark Yaratmak ” İsteyen herkese rehber olmayı hedeflemiştir.