Merhaba ben Burcu Çetinkaya. Ama hastalarımın söylemiyle Dr. Burcu .. Dr.Burcu kimdir ? merak ediyorsanız beni inceleyebilirsiniz.. Benim bir çok kimliğim var aslında .Kadın hastalıkları ve Doğum hekimi, Psikoterapist, Hipnoterapist , Eğitmen vb .. ” Ne çok uğraşmış yahu kadın ” dediğinizi duyar gibiyim. Ama bazen hayat insanı bir çok kimlikte olmaya zorluyor diyelim. Bende de öyle oldu …

Anestezist olarak başladığım uzmanlık yaşamıma hep içimde arzuladığım , olmak istediğim, hayalim olan uzmanlık dalını seçerek devam ettim. Kadın hastalıkları ve Doğum! Yıllarca işimi severek yaptım ama bir gün yolum psikoloji ile kesişti.

İlk psikolojiyle tanışmam ve üzerine eğitimler almam hobi olarak başlamıştı esasında. Çok komik bir tesadüf eseri oğlum bebekken uyumadığı bir gece onu sallıyordum. ”Ne gereksiz bir boş zaman oğlum uyuyor ve ben sadece onu sallıyorum ” diye düşünürken internetten psikolojiyle ilgili bir makale düştü önüme . İşte o an başladı benim maceram.. Ben niye boş zamanlarımı değerlendirmeyeyim diyerek başladı psikoloji eğitimlerim… Sonra bir tutkuya dönüştü. Üzerine alınan psikoterapi eğitimler silsilesiyle hala eğitiliyorum .Annemin deyimiyle doyamadım okumaya !! Zamanla anladım ki paylaşılmayan ve kullanılmayan bilginin hiçbir anlamı yok bence. Öğrendiklerimi daha çok insanla paylaşma arzum içimde çığ gibi büyüyor. Paylaştıkça mutlu oluyorum. Her dokunduğum kişide değişim yarattığımı hayatlarında pozitif yönde etkiler oluşturduğumu keşfetmeye başladım artık. İnsana dokunmak .. Ne kadar da mutluluk verici..

İçimde hala yeniliklere yönelme ve bilinmeyeni keşfetme isteğim devam ediyor. Ah birde bilinçaltının o muhteşem gizemi.. Beni benden alırcasına sürüklüyor büyülü mekanlarına. İnsan belli bir yaştan sonra gerçekten sorgulamaya başlıyormuş kendini ve çevresindeki olayları . Sanırım bende de yaşadığım olaylarla , yoğun iş tempolu hayatımla cevap arama , sorgulama sürecim başladı. Herkesin hayatında bir dönüm noktası oluyor , sorularına her yaşta ayrı bir cevap buluyor işte.. Ben aradığım cevabı okuduğum her kitapta her eğitimde yavaş yavaş bulduğuma inanıyorum .. Yavaş yavaş kendimi ve içimde saklı olan güçlerimi keşfetmeye başladım; Ama hala süreç devam ediyor. ”Being Well” felsefem de işte böyle oluştu ve temellendi zaten.

Dr.Burcu Being Well felsefesi de işte benim hayat tarzım .. Bu ne mi demek? .. İnsan olma , mutlu olma ; farkınla farklılığınla fark yaratma sanatı diyelim. İçinde eğitimlerimin ve tecrübelerimin bir harmanlaması esasında .. yani Dr.Burcu ‘ca bir yaşam felsefesi.. İlk çıkış hikayesi de benim kliniğim ….


Bir gün klinikte hastalarım bittiğinde günün yorgunluğu çökmüş , sandalyeden kalkacak halim kalmamıştı. Önümde duran kağıda gözüm ilişti. ”Ne kadar da temiz bir kağıt hayret bu saate kadar ellememişim ”dedim. Sonra elime kalemi aldım , düşündüm ve içimden gelenleri yani gün sonunda yapmak isteyipte yapamadığım keşkelerimi yazmaya başladım. Ne mi oldu ? Muhteşem bir rahatlama ve huzur .. sanki herşeyi yapmışım ve başarmışım hissi.. İçim kaplayan dayanılmaz bir gevşeme .Siz de deneyin, muhteşem şeyler keşfedeceksiniz! Sonra her gün iş çıkışında o gün yaptıklarımı ve yapamadıklarımı , artılarımı ve eksilerimi yazmaya başladım.. Evet kendime göre bir meditasyon şekli bulmuştum artık .. Eksilerimle yüzleşme , artılarımla kendi pozitif yönlerimi keşfetme fırsatı bulmuştum . Sonra zamanla artılarımı avantaja dönüştürmeyi, eksilerimi artıya çevirmeyi de öğrenmeyi başladım. BEİNG WELL felsefemin ilk temelleri atılmıştı işte ..

Sizde benimle yollarınızı kesiştirmek ve serüvenime misafir olmak isterseniz Haydi! ne bekliyorsunuz başlayalım mı? ..

Çalışma alanlarımı merak ediyorsanız tıklayın !

Op.Dr.Burcu Çetinkaya