Psikolojik ve Bilinçaltı  Danışmanlık süreci, kişisel farkındalık ve kişisel gelişim ile değişim  yolculuğudur.

 
Bireysel danışmanlık, kişinin kendini tanıması, duygusal sorunlarının çözümü , içinde yaşattığı  duygu ve  düşüncelerinin farkına varıp yeni kararlar alabilmesi ,eskiden göremediği çözüm yollarını görebilmesini, kendisine ve olaylara yeni bir pencereden bakmasını ve kişisel gücünü keşfedebilmesi gibi konularda yardımcı olmayı amaçlayan bir danışmanlık hizmetidir.   Bireysel danışmanlığın etkili ve yararlı olması için kişilerin  bu sürece etkin katılımı oldukça önemlidir.

Psikolojik sorunlarınızı en etkili metodları kullanarak en kısa zamanda çözmeye yardım ediyorum. Evinizin rahatlığında dilediğiniz zamanda online destek de alabilirsiniz.

Hangi Sorunlarla Çalışıyorum?

Korku ve Fobiler
Hayvan korkusu, karanlık korkusu,  kedi, köpek korkusu, asansör korkusu, kapalı alana korkusu , yükseklik korkusu , flört ve iletişim korkusu , topluluk önünde konuşma problemleri , sosyal fobi, iş korkuları  , sınav kaygısı vb ..
Bizi Rahatsız Eden Duygular
Herhangi bir nedenle oluşan kilo , sigara bırakma ,  utanç , öfke atakları, acı çekme, suçluluk hissi , yalnızlık terkedilmişlik hissi , saldırganlık, kişi kaybı ve ayrılışı sonrası dönem  , ilgisizlik, affedememe , depresyon, stres yönetimi ve diğerleri  
Psikosomatik Hastalıklar
Fazla kilo , panik atak, barsak mide problemlerinin psikolojik etkileri,  alerji baş ağrısı, deri döküntüleri, , kekemelik, kronik yorgunluk  vb diğerleri  
Aile , iİişki  ve Evlilik Danışmanlığı  
Aşk , ilişkler ve evlilik  problemlerinizde danışmanlık hizmetleri…  
Hipnozla Doğum ve Doğuma Hazırlık
Gebelik döneminde kaygı giderme , anneliği kabullenme ve adaptasyon , gebe fizyolojisine uygun rahatlama ve  nefes egzersizleri, anne bebek bağ kurma seansları , bebeğin stresten etkilenmemesi için motivasyon ve rahatlama  terapileri.. doğuma hipnozla  hazırlanma  ve hipnozla doğum
Kadın Hastalıklarında Hipnoz
Vajinismus, Cinsel terapiler, Gebelik ve Doğuma Hazırlık , Hipnozla doğum , Menapoz döneminde hipnoterapi , Çocuk sahibi olamayan çiftlerde hipnoterapi , Geçmeyen akıntı ve döküntülerde  hipnoterapi , Psikosomatik kaynaklı  kadın hastalıkları tedavisi

Terapiler  nasıl oluyor?1-Tanıma :
 Bu, sürecin en önemli adımlarından biridir Size yardım edip edemeyeceğimi öğrenmek ve bir çalışma planı oluşturmak için gerekli en önemli aşamadır.. Bu aşamada, sorunun temeline inebilmek için çok detaylı inceliyorum ve sizi tanımaya çalışıyorum. Doğru tanı ve tanıma  olmadan seans doğru yönde ilerleyemez.

Size  yardım edemeyeceğime karar verirsem uygun uzmanlara yönlendirme yapıyorum. Eğer birlikte çalışmaya karar verirsek  çünkü 95% olasılıkla probleminiz çözülecek. Beraber bir  çalışma planı hazırlıyor, size uygun  program yapıyor ve hep beraber  işe koyuluyoruz. 

Bu aşama  online olduğunda Skype , Whatsap , Viber üzerinden veya yüz yüze ofisimizde yapılıyor. Çok fazla bilgi olabilir, bu nedenle ilk toplantı seans süresinden  daha uzun, sürebilir ama maliyet değişmez.

  2-Birinci Modül :
Deneyimlerim ve tecrübelerim  bunun en etkili danışmanlık modeli olduğunu göstermiştir. Tüm dikkatimizi belirli bir sorunu çözmeye yönlendiriyoruz. Her seansta, sorunun her unsuru üzerinde ayrıntılı olarak çalışıyor  ve seanslar arasında ödevlerinizi tamamlayıp bana durumunuz hakkında raporlar yazmanızı istiyorum.

1 modül = 6 seans, her seans  1 saat , haftada 2 kez


  3- İkinci Modül (gerektiğinde)
İkinci modül çok nadiren gerekli oluyor. – vakaların% 5’inde. Bu, sorun son derece karmaşık olaylarda  veya siz  seanslara gereken  önem ve sorumluluğu göstermediğinizde , sürekli seansları ertelediğinizde daha çok görülmektedir. Çoğu kişi tarafından zaman geçince destek amacıyla da istenen bir modüldür.  

2.modül : 6 seans  her seans 1 saat  / haftada 1 gün 
Ya seanslar bana yardımcı olmazsa?

Bir sorununuz varsa seanslarım kesinlikle yardımcı olacaktır. Seans sonunda her şeyin mükemmel olacağını garanti etmiyorum fakat o da mümkün. Ama en azından duruma ve çözümüne karşı tutumunuzu değiştireceğinizi garanti edebilirim.  
Ya sadece bir seans yeterli olursa?

Bu, sorunun yalnızca bir travmaya dayandığı durumlarda olur. Örneğin, çocukken köpek ısırdığı için köpek fobisi oluştu. Bu tarz durumları düzeltmek için kaç seans gerekeceğini ancak teşhis seansından sonra belirleyebiliriz. Ama siz bana tek seansın yeterli oldu der iseniz eğer tek seans olarak işlem yapılır ..
Seansın süresi ne kadar?

Yetişkinlerde ortalama seans süresi 60 dakikadır ( 1 saat ) . Tanışma seansımız bazen daha uzun sürebiliyor. Bu görüşmede, kişinin diğer seanslar için uyum ve adaptasyonunu artıracak görüşmeleri gerçekleştirdikten sonra ilk seansı tamamlıyorum.  
Kaç seans yeterli olur?

Kim bilir ? kaç yıl boyunca önünüzde engel olarak gördüğünüz bir durumun, birkaç saat içerisinde değişmesini ummanız tam bir yanılgıdır. “Topluluk önünde Rahatça Konuşabilme çalışmaları” 6-8 seans sürebilmekteyken; hayattan zevk almayan, olaylara ve geleceğe hep karamsar bakan biri için uygulanabilecek “Hayata Pozitif Bakma ve Yaşamdan Zevk Alma çalışması” daha uzun bir seans dizisini gerektirebilmektedir. Esas olan istenen sonucu elde etmedeki kararlılığınızdır. Seans sayısı konuya göre artıp eksilebilmekle birlikte, ortalama en az 6-8 seanstır denilebilir.  
Modül olarak anlaştım ama tek veya iki seans sonra iptal ettim nasıl bir yol izlenir?

 **Toplu modül alımlarında 2 kez erteleme olduğunda 1 seans yapılmış olarak kabul edilir..  Seanslar yarıda bırakıldığında ücret iadesi toplu alım olarak değil alınan seans tek tek alınmış seanslar şeklinde hesaplanır .

Psikolojik Destek ve Bilinçaltı Terapilerimizin destek sağladığı konulardan herhangi biri için iletişime geçip bireysel seanslar hakkında bilgi edinebilir, randevu alabilirsiniz.

Tel:0(505)4504712

Mail: drburcu.beingwell@gmail.com

instagram: hipnozdoktoru /op.dr.burcucetinkaya